این مطلب ۱۷۸ بار خوانده شده

اعزام نوزدهمین کاروان راهیان نور دانش آموزی شمالغرب کشور

به گزارش خبرنگار کوله بار به نقل از سرهنگ زارعی مسئول سازمان اردویی ، راهیان نور و گردشگری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل :

از ۱۱ مهرماه سالجاری تا به امروز نزدیک به ۵۰۰۰ نفر زائر دانش آموز از استان اردبیل از یادمانهای جبهه و جنگ در شمالغرب کشور بازدید نموده و با آرمانهای مقدس شهدا تجدید میثاق کردند . از این تعداد زائر تعداد ۴۷۲۹ نفر دختر در قالب ۱۸ کاروان از تاریخ ۱۱ مهرماه الی ۵ آبان ماه اعزام شدند .

زارعی به این نکته هم اشاره کردند : نوزدهمین کاروان دانش آموزی استان اردبیل و اولین کاروان پسر به تعداد ۲۴۱ نفر صبح امروز یکشنبه ۹۵/۸/۹ از شهرستانهای سرعین ، کوثر و نیر به مناطق عملیاتی شمالغرب کشور اعزام شدند و تا زمانی که شرایط آب و هوایی اجازه بدهد روند اعزام کاروان های راهیان نور پسر فعلا ادامه خواهد داشت .

ایشان در ادامه بیان داشتند : یادمانهایی را که زائران استان اردبیل در این اردوی فرهنگی و بصیرتی از آن بازدید می کنند عبارتند از :

یادمان شهیدان باکری و یادمان شهدای گمنام در ارومیه

یادمان شهدای تمرچین در پیرانشهر

یادمان شهید بروجردی

شهدای گمنام تپه نورالشهداء

یادمان شهید ناصر کاظمی

و مهم تر از همه شرکت در نمایش رزمی فرهنگی علمداران ولایت در ارومیه می باشد

سرهنگ زارعی در ادامه بیان داشتند که : در این کاروانها روحانی و راوی مستقر در هر اتوبوس نقش بسزایی در شکل گیری تفکر ایثار و شهادت و ولایت پذیری به عهده دارند .

پایان خبر/