این مطلب ۱۴۹ بار خوانده شده

اعزام نوزدهمین کاروان راهیان نور دانش آموزی شمالغرب کشور

نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار کوله بار به نقل از سرهنگ زارعی مسئول سازمان اردویی ، راهیان نور و گردشگری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل :

از ۱۱ مهرماه سالجاری تا به امروز نزدیک به ۵۰۰۰ نفر زائر دانش آموز از استان اردبیل از یادمانهای جبهه و جنگ در شمالغرب کشور بازدید نموده و با آرمانهای مقدس شهدا تجدید میثاق کردند . از این تعداد زائر تعداد ۴۷۲۹ نفر دختر در قالب ۱۸ کاروان از تاریخ ۱۱ مهرماه الی ۵ آبان ماه اعزام شدند .

زارعی به این نکته هم اشاره کردند : نوزدهمین کاروان دانش آموزی استان اردبیل و اولین کاروان پسر به تعداد ۲۴۱ نفر صبح امروز یکشنبه ۹۵/۸/۹ از شهرستانهای سرعین ، کوثر و نیر به مناطق عملیاتی شمالغرب کشور اعزام شدند و تا زمانی که شرایط آب و هوایی اجازه بدهد روند اعزام کاروان های راهیان نور پسر فعلا ادامه خواهد داشت .

ایشان در ادامه بیان داشتند : یادمانهایی را که زائران استان اردبیل در این اردوی فرهنگی و بصیرتی از آن بازدید می کنند عبارتند از :

یادمان شهیدان باکری و یادمان شهدای گمنام در ارومیه

یادمان شهدای تمرچین در پیرانشهر

یادمان شهید بروجردی

شهدای گمنام تپه نورالشهداء

یادمان شهید ناصر کاظمی

و مهم تر از همه شرکت در نمایش رزمی فرهنگی علمداران ولایت در ارومیه می باشد

سرهنگ زارعی در ادامه بیان داشتند که : در این کاروانها روحانی و راوی مستقر در هر اتوبوس نقش بسزایی در شکل گیری تفکر ایثار و شهادت و ولایت پذیری به عهده دارند .

پایان خبر/