این مطلب ۱۳۷ بار خوانده شده

کتاب آثار شعر جشنواره سرزمین نور، نامزد جایزه کتاب سال دفاع مقدس

کتاب آثار برگزیده شعر جشنواره ملی سرزمین نور (شمیم نور) به همراه ده عنوان کتاب شعر دیگر و چهار عنوان کتاب نثر به‌عنوان نامزدهای بخش ادبی شانزدهمین دوره جایزه کتاب سال دفاع مقدس به بخش نهایی راه یافتند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش کوله بار به نقل از سرزمین نور، هیئت داوران شانزدهمین دوره جایزه کتاب سال دفاع مقدس، با تشکیل جلسات متعدد مربوط به گروه شعر و نثر ادبی، پس از بررسی‌های کارشناسی، آثار راه یافته به مرحله پایانی و نهایی این جایزه را معرفی کرد.

براساس نظرداوران این بخش آثار «شمیم نور» از دبیرخانه جشنواره سرزمین نور، «آویشن و اندوه» از پانته‌آ صفایی و انتشارات فصل پنجم، «باد موافق» از علی سلیمانی و انتشارات هزاره ققنوس، «تا مزار سلمان هراتی» از رجب افشنگ و انتشارات لمپا، «عاشقانه‌هایی برای دشمن» از حمیدرضا شکارسری و انتشارات فصل پنجم، «ناگهان از خاک» از عباس باقری و انتشارات تجلی مهر، «نامت را بگذار وسط این شعر» از محمدرضا شرفی خبوشان و انتشارات شهرستان ادب، «عشق روی شانه‌های کلمات» از سید محمد امین جعفری و کنگره سرداران استان فارس، «عطر بهار نارنجک» از غلامرضا کافی و انتشارات شاهچراغ، «عید خون» از علی محمد مودب و انتشارات شهرستان ادب و «ننه علی» از سجاد عزیزی آرام و انتشارات شانی یازده مجموعه شعری است که به مرحله پایانی راه یافته است.

در بخش نثر ادبی جشنواره هم «آیه‌های پرواز» از اکرم کیانی و انتشارات موسسه سرلشکر شهید احمد کاظمی، «تمام فصل‌ها بوی تو را می‌دهند» از محمدباقر نجف‌زاده و انتشارات هزاره ققنوس، «خاطره‌های خاکی» از علی باباجانی و انتشارات منادی تربیت و «لطفاً دست نزنید، این کتاب شیمیایی است…» از مهدی اسماعیلی و انتشارات قانونمدار به دور نهایی راه یافتند.

براساس اعلام روابط عمومی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کل آثار رسیده به دبیرخانه بیش از ۲۵۰۰ اثر بوده است. در بخش شعر و نثر، ۱۶۳ عنوان واصل شده که از این میان تعداد ۱۳۷ اثر مربوط به شعر دفاع مقدس و ۲۶ عنوان نثر ادبی بوده است.

مراسم پایانی شانزدهمین دوره جایزه کتاب سال دفاع مقدس ، سوم اسفندماه سال ۹۳ در محل باغ موزه دفاع مقدس تهران برگزار می گردد.

گفتنی است کتاب شمیم نور شامل اشعار برگزیده دوره های هفتم تا نهم جشنواره ملی سرزمین نور و مربوط به سالهای ۸۸ تا ۹۰ می باشد.

 انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.